Skip to content

Drzwi przesuwne Łódź

Drzwi przesuwne mogą być ciekawą alternatywą dla drzwi wewnętrznych rozwiernych. Takie drzwi cechują się wysoką estetyką oraz dyskretnym funkcjonowaniem. Należy jednak pamiętać, że aby zamontować drzwi przesuwne Łódź, musimy na nie przeznaczyć znacznie więcej miejsca niż na standardowe drzwi rozwierne. Dzieje się tak ze względu na prowadnice systemu przesuwnego. Zwyczajowo mają minimum dwa razy większą szerokość od zawieszonego nań skrzydła.

Różnorodność systemów drzwi przesuwnych

Większość rodzimych producentów posiada szeroki wybór różnorodnych systemów przesuwnych. Najbardziej standardowe to systemy przesuwne naścienne MDF. Prowadnica i wózki jezdne ukrywa się pod maskownicą MDF oklejaną w kolorze skrzydła. Natomiast pionowa belka odbojowa stanowi element dojazdowy skrzydła, w którym może zostać zastosowany zaczep zamka hakowego umieszczonego opcjonalnie w skrzydle. Zamek taki nie jest wtedy sterowany kluczykiem na wzór klucza pokojowego. Jest łamany na zawiasie, przez co jest znacznie dyskretniejszy i chowa się w pochwycie skrzydła. Kolejnym dostępnym systemem jest system aluminiowy, w którym belka odbojowa, a co za tym idzie, zamek hakowy – nie występuje. Prowadnica umiejscowiona jest wtedy pod aluminiową, anodowaną pokrywą. Nieco bardziej loftowym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu metalowego. Zazwyczaj malowanego na czarno, z ozdobnymi zawiesiami skrzydła – np. systemy Porta Black, Erkado Loft lub Interdoor REA.

Bardzo subtelnym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu przesuwnego w kasecie konstrukcyjnej ze stali nierdzewnej. Kaseta umieszcza się w środek ściany działowej. Czyli poprzez obustronną zabudowę (w gestii Klienta np. płytami kartonowo-gipsowymi) i umiejscowienie skrzydła przesuwnego wewnątrz konstrukcji przez naszych montażystów.

Rozwiązania techniczne systemów drzwi przesuwnych

Wraz z wzrostem zainteresowania klientów drzwiami przesuwnymi, producenci wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, dodając technologiczne rozwiązania które potrafią zdumiewać swoją finezją. Jednym z nich jest system przesuwny z ukrytym systemem i prowadnicą w skrzydle (np. systemy Porta Efekt lub Interdoor Magic). Efekt wizualny, jaki daje zastosowanie takowego systemu pobudza naszą wyobraźnię poprzez całkowite schowanie mechanizmów przesuwnych. W takim przypadku widoczne jest jedynie skrzydło, które przesuwa się  jak gdyby trzymała je przy płaszczyźnie ściany jakaś nieznana siła.

Opcjonalnie do systemów przesuwnych naściennych jest możliwość dobrania ościeżnicowej zabudowy otworu (tzw. tunelu), którego konstrukcja jest bliźniacza do konstrukcji ościeżnicy drzwi rozwiernych. Jednak nie posiada on zawiasów ani zaczepu zamka. Powstaje również z klejonki MDF w kolorze skrzydła przesuwnego.

Na jednej z naszych realizacji u Klienta w Łodzi, wybór padł na system przesuwny naścienny aluminiowy Porta ALU. W komplecie Klient wybrał wspomnianą tunelową zabudowę muru, która stanowi bardzo estetyczny element aranżacji. Bezfelcowe skrzydło przesuwne to model Porta Decor. Skrzydło płytowe, płaskie, pełne, okleinowane w kolorze Portasynchro 3D Dąb Szkarłatny. W opcji przesuwnej dostępne są praktycznie wszystkie konstrukcje skrzydeł wewnątrzlokalowych. Również te z dużymi przeszkleniami, niekoniecznie pełne.

Salon drzwi Łódź.

Dokładna oferta handlowa jest dostępna w naszym salonie sprzedaży drzwi w Łodzi. Wszelkich informacji dotyczących możliwości zakupu, bezpłatnego pomiaru lub transportu na miejsce przeznaczenia udzielą nasi łódzcy handlowcy. Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod numerem telefonu: +48 42 653 51 44. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane realizujące wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Zapewniamy atrakcyjne ceny, dowóz skrzydeł na miejsce inwestycji.

W celu umówienia bezpłatnego pomiaru prosimy o kontakt z naszym salonem. Zapraszamy.