Skip to content

Drzwi inteligentne

Drzwi inteligentne to rozwiązania przeznaczone dla ludzi lubiących nowinki technologiczne. Z biegiem czasu rozwój technologii wniósł wiele nowości w branżę budowlaną. Systemy inteligentnej kontroli dostępu w stolarce drzwiowej występują już praktycznie w ofercie każdego z producentów. Drzwi stalowe Wikęd mają dostępną opcję biometrycznej kontroli dostępu. Jest to czytnik biometryczny umieszczany na powierzchni skrzydła drzwiowego lub na pochwycie drzwiowym.

W zestawie z automatycznym zamkiem drzwi otwiera się poprzez odczyt zaprogramowanego odcisku palca. Jeszcze innym z możliwych systemów inteligentnej kontroli dostępu jest konsola kodowa. System ten wymaga wpisania odpowiedniego kodu PIN. Po poprawnym jego wpisaniu uruchamia zasuwnicę zamka automatycznego. Dostępne są również systemy elektronicznej kontroli drzwi oparte na sieci lokalnej WiFi. Poprzez sieć bezprzewodową i smartfon sterujemy elektrozaczepem umieszczonym w ościeżnicy drzwi. Ostatnią dostępną opcją jest wkładka inteligentna TapKey. Steruje ona zamkiem poprzez zbliżenie specjalnego transpondera lub poprzez zbliżenie skonfigurowanego smartfona.

Drzwi wejściowe Wikęd jako drzwi inteligentne

Na jednej z naszych realizacji w Łodzi Klient wybrał ostatnią opisywaną opcję. Dzięki takiemu rozwiązaniu umożliwił swoim dzieciom dostęp do domu bez potrzeby wręczania im klucza i narażania się na ich zgubienie. Wkładkę TapKey mógł skonfigurować w dedykowanej aplikacji pod nieskończoną ilość użytkowników. Wówczas każdy z domowników ma ciągły dostęp do domu mając w kieszeni jedynie telefon.

Drzwi inteligentne na prezentowanej realizacji to skrzydła Wikęd wzór 30 w kolorze Winchester z dwoma dużymi naświetlami bocznymi z szybą mleczną. Drugie wejście do domu to drzwi o wzorze 7 bez przeszklenia. Te zgodnie z życzeniem Klientów posiadają standardowy zestaw wkładek patentowych na klucz. Naświetla do drzwi Wikęd występują jedynie w wersji z ościeżnicą aluminiową, łączone są za pomocą drewnianych kości montażowych, które są umiejscawiane w przygotowane profilowanie w ościeżnicy.

Klienci dodatkowo dla zapewnienia bezpieczeństwa przy tak dużej połaci szkła, wybrali opcje uzupełnienia naświetli szybą antywłamaniową P4. Jest to szyba VSG – bezpieczna ze szkła hartowanego. Klejona z dwóch szyb i czterech warstw folii poliwynylobutyralowej. Naświetla Wikęd zawierają w sobie pakiet trzech szyb z których szyba frontowa jest szybą o opisywanej konstrukcji P4.

Salon drzwi Łódź.

Dokładna oferta handlowa jest dostępna w naszym salonie sprzedaży drzwi w Łodzi. Wszelkich informacji dotyczących możliwości zakupu, bezpłatnego pomiaru lub transportu na miejsce przeznaczenia udzielą nasi łódzcy handlowcy. Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod numerem telefonu: +48 42 653 51 44. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane realizujące wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Zapewniamy atrakcyjne ceny, dowóz skrzydeł na miejsce inwestycji.

W celu umówienia bezpłatnego pomiaru prosimy o kontakt z naszym salonem. Zapraszamy.