Skip to content

Drzwi dopasowane do podłogi

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przy doborze drzwi, jest to, do czego właściwie dobierać ich kolorystykę. Aby oprawa wnętrza stanowiła spójną kompozycję i nie gryzła się z większością elementów aranżacji, warto zastanowić się nad dopasowaniem koloru drzwi do istotnych elementów wystroju, takich jak podłogi, ściany, okna, czy też same dekory w postaci akcesoriów dodatkowych wystroju takich jak dekoracje ścienne (lamele, klinkier, kamień naścienny), schody, parapety, czy nawet żyrandole. Najczęściej wybieranym spasowaniem koloru są drzwi dopasowane do podłogi.

Drzwi dopasowane do podłogi 01

Główną zasadą w takim przypadku jest dobór jasnego koloru drzwi do jasnej podłogi. I w stronę odwrotną, ciemnego koloru drzwi do ciemnej podłogi. Jeżeli pokrycie podłóg stanowi panel drewnopodobny, laminowany czy winylowy lub parkiet z naturalnego drewna, można wybrać pokrycie drzwi z szerokiej gamy oklein i laminatów drewnopodobnych. Albo z oklein naturalnych (fornirów) dostępnych w ofercie naszych producentów drzwi. W takich przypadkach, proponujemy Klientowi aby wybierając się na wizytę do naszego salonu zabrał ze sobą chociażby skrawek podłogi. To ułatwia w znaczny sposób proces dobierania koloru, poprzez dopasowanie konkretnego koloru z wachlarzy kolorystycznych producentów.

Dobór kolorystyczny elementów drzwi

Aktualnym trendem naszych czasów jest także uniwersalny kolor biały. Jest on najmniej problematyczny, gdyż kolor biały pasuje nawet do wnętrz, gdzie występuje brak istotnego punktu odniesienia kolorystycznego. Ciekawą operacją jest również dobranie koloru okuć (których producenci skrupulatnie powiększają gamy kolorystyczne), do niewielkich choć istotnych elementów szyku wnętrza. Okucia występują w zależności od producenta w najróżniejszych pokryciach, np. mosiądz, nikiel, srebrny, złoty, chrom, czarny, tytan, stal nierdzewna. Pokrycia występują w wersji wysokiego połysku. Czyli polerowanie powierzchni powleczonego metalu. Matowe odcienie uzyskiwane są zazwyczaj poprzez szczotkowanie powierzchni w procesie produkcyjnym.

U jednej z naszych Klientek z okolic Konstantynowa Łódzkiego, zamontowaliśmy drzwi dopasowane do podłogi z pionową szybą laminowaną VSG czarną – Erkado Baldur 1. Klientka bardzo trafnie dobrała pokrycie drzwi do elementów wystroju. Czyli do lameli i balustrad schodowych, jak i do podłogi. Pomimo tego, że jest ona nieco jaśniejsza, to słoje praktycznie odwzorowują pokrycie. Dzięki temu wszystko wygląda niebanalnie, świeżo i elegancko. Czarna szyba stanowi spójność z zamontowaną klamką Metalbud Rumba w kolorze czarnym. Czyli wobec pozostałości wystroju stanowi istotny element kontrastujący, który powoduje że całość nie emanuje przysłowiową nudą.

Salon Drzwi Łódź:

Dokładna oferta handlowa jest dostępna w naszym salonie sprzedaży drzwi w Łodzi. Wszelkich informacji dotyczących możliwości zakupu, bezpłatnego pomiaru lub transportu na miejsce przeznaczenia udzielą nasi łódzcy handlowcy. Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod numerem telefonu: +48 42 653 51 44. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane realizujące wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Zapewniamy atrakcyjne ceny, dowóz skrzydeł na miejsce inwestycji.

W celu umówienia bezpłatnego pomiaru prosimy o kontakt z naszym salonem. Zapraszamy.