Gdańsk: 58 380 13 00 | Szczecin: 91 48 47 399 | Poznań: 61 307 78 00 | Bydgoszcz: 52 346 55 23 | Łódź: 42 653 51 44 | Kraków: 12 264 72 25

Drzwi do mieszkań Pabianice

Wybierając drzwi do mieszkań w bloku rozróżniamy głównie dwa parametry klasyfikujące ich jakość. Pierwszym z nich jest antywłamaniowość. Parametr ten wprost zależny jest od klasy zastosowanych zamków i okuć drzwi. Istotne są również zastosowane rodzaje zawiasów i ilość bolców przeciwwyważeniowych po stronie zawiasowej skrzydła. W Instytucie Techniki Budowlanej drzwi takie testowane są poprzez podjęcie próby sforsowania drzwi wejściowych przy użyciu rozmaitych narzędzi. Najniższą, według klasyfikacji, klasę RC2 drzwi do mieszkań uzyskują po stanowieniu dla włamywacza bariery przez 3 minuty. Oczywiście przy pomocy prostych narzędzi, jak np. śrubokręt czy szczypce. Klasa RC3 to już 5 minut ochrony przed włamywaczem przy użyciu dodatkowego śrubokręta i łomu. Natomiast najwyższa, dostępna klasa antywłamaniowa RC4 cechuje się bezpieczeństwem przez 10 minut przy użyciu przez włamywacza skomplikowanych narzędzi takich jak młotek, siekiera czy wiertarka akumulatorowa.

Drugim parametrem, który wpływa bezpośrednio na jakość drzwi do mieszkań to ich izolacyjność akustyczna. Ta zależna jest przede wszystkim od konstrukcji skrzydła, jego wypełnienia, zastosowanego progu, czy też umiejscowienia uszczelek EPDM. Najniższe warianty pod względem akustycznym zapewniają izolację na poziomie 32 dB. Oznacza to nic innego jak pomniejszenie hałasu panującego na klatce schodowej o 32 dB. Dla przykładu, normalna rozmowa dwojga ludzi to hałas na poziomie około 50 decybeli. W przypadku pomniejszenia go o 32 decybele, do naszego mieszkania docierają dźwięki porównywalne swoją intensywnością do tykania zegara. Najwyższe dostępne w naszej ofercie pod względem izolacyjności akustycznej warianty drzwi Gerda, gdzie parametr ten osiąga nawet aż 47 dB.

Interdoor Tower – drzwi do mieszkań Pabianice.

Na jednej z naszych realizacji w Pabianicach, wybór Klienta padł Drzwi Interdoor Tower. Cechują się klasą antywłamaniową RC2 w przypadku otwierania się drzwi do wewnątrz pomieszczenia. Na prezentowanej realizacji drzwi te nie posiadają ważnych dokumentów na antywłamaniowość, ze względu na otwieranie na zewnątrz mieszkania. Akustyka tej konstrukcji to Rw=39dB. Wyposażone są w dwa zamki bolcowe wpuszczane oraz zestaw wkładek patentowych w systemie jednego klucza. Klamka wraz z szyldem górnym zamka występuje w kolorze stali nierdzewnej. Model Interdoor Tower to rozmaite wzornictwo skrzydeł. Zaczynając od całkowicie płaskiego po wzory frezowane. Jednym z nich jest prezentowany wzór Tower 2.

Skrzydła te występują w różnorakich pokryciach, od powierzchni lakierowanych, po okleiny syntetyczne i naturalne drewniane. Wszystkie prezentują się bardzo estetycznie. Zwróćmy uwagę na fakt, że jest możliwość zastosowania ościeżnicy regulowanej MDF. Zazwyczaj jest w tym samym kolorze co skrzydło i posiada opaski maskujące. To daje możliwość ograniczenia prac murarskich związanych z wykańczaniem ubytków po montażu. Drzwi Interdoor mają również bardzo dużą możliwość modyfikacji wymiarowej. To pozwala nam uniknąć dodatkowych prac związanych z rozbiórką muru. Przez to ograniczyć do minimum koszty związane z ich montażem.

Salon drzwi Łódź.

Dokładna oferta handlowa jest dostępna w naszym salonie sprzedaży drzwi w Łodzi. Wszelkich informacji dotyczących możliwości zakupu, bezpłatnego pomiaru lub transportu na miejsce przeznaczenia udzielą nasi łódzcy handlowcy. Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod numerem telefonu: +48 42 653 51 44. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane realizujące wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Zapewniamy atrakcyjne ceny, dowóz skrzydeł na miejsce inwestycji.

W celu umówienia bezpłatnego pomiaru prosimy o kontakt z naszym salonem. Zapraszamy.