Skip to content

Drzwi z podcięciem rekuperacyjnym

W domu, w którym działa system wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, drzwi wewnętrzne powinny zapewniać przepływ powietrza pomiędzy pomieszczeniami. Jest to konieczne, ponieważ wywiewy systemu nie dostarczają powietrza do wszystkich pomieszczeń. Doskonale wiemy, że ideą jest dostarczanie świeżego powietrza do każdego z pomieszczeń. Należy zatem kupić drzwi wyposażone już w specjalne podcięcie lub otwory wentylacyjne. Najczęściej klienci decydują się na klasyczne podcięcie wentylacyjne. Niestety większości kojarzy się ono z drzwiami łazienkowymi, dlatego niektórzy producenci wykonują tak zwany skrót rekuperacyjny. Jest to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Polega na tym, że dolna krawędź skrzydła jest fabrycznie skrócona.

Na takie rozwiązanie zdecydowali się nasi Klienci. Porta na specjalne zamówienie wykonała wybrany model skrzydła krótszy o jeden centymetr. Nasza grupa montażowa dostarczyła i zamontowała dziesięć takich kompletów. Wybrany model to drzwi Porta Resist w kolorze Halifax Naturalny. Wzór 1.1 skrzydło pełne oraz wzór 4.A z szybą hartowaną mleczną o grubości 8mm, wszystkie w usłojeniu pionowym. Wypełnienie stanowi płyta wiórowo otworowa. Całość obłożona jest płytą HDF, natomiast boki skrzydła pokryte są taśmą ABS. Drzwi zostały osadzone na ościeżnicy regulowanej przylgowej Porta System. Jedna sztuka na futrynie bezprzylgowej z ukrytymi zawiasami. Dodatkowo klienci wybrali klamki Warna Fit w kolorze czarnym z firmy VDS. Seria klamek Fit charakteryzuje się cienką rozetką co nadaje im subtelności i delikatności.       

Drzwi z podcięciem rekuperacyjnym – jak to wygląda?

Salon drzwi Bydgoszcz.

Dokładna oferta handlowa jest dostępna w naszym salonie sprzedaży drzwi w Bydgoszczy. Wszelkich informacji dotyczących możliwości zakupu, bezpłatnego pomiaru lub transportu na miejsce przeznaczenia udzielą nasi bydgoscy handlowcy. Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod numerem telefonu: +48 52 346 55 23. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane realizujące wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Zapewniamy atrakcyjne ceny, dowóz skrzydeł na miejsce inwestycji.