Gdańsk: 58 380 13 00 | Szczecin: 91 48 47 399 | Poznań: 61 307 78 00 | Bydgoszcz: 52 346 55 23 | Łódź: 42 653 51 44 | Kraków: 12 264 72 25

Drzwi z intarsją Bydgoszcz

Intarsja od wieków cieszy się ogromną popularnością i poważaniem. Ta technika oznacza dekorowanie drewnianego mebla kawałkami innego drewna, najczęściej o innym kolorze, układzie słojów i kształcie. W przypadku drzwi nowoczesnych intarsje są wstawkami dekoracyjnymi, zlicowanymi z powierzchnią okleiny. Mają one zazwyczaj szerokość kilku milimetrów i dzięki różnemu rozłożeniu, tworzą na powierzchni drzwi wyjątkowe kompozycje. Podnoszą one atrakcyjność i efektowność skrzydła.

Jakie intarsje możemy zastosować?

Intarsje mogą występować w kolorze srebrnym, złotym oraz czarnym. Dzięki różnorodności stylistycznej i kolorystycznej takie drzwi możemy bez problemu dostosować do praktycznie każdego rodzaju wnętrz. Subtelne i jednocześnie efektowne intarsje sprawiają, że drzwi pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. Za sprawą delikatnego ozdobnika w prosty sposób możemy sprawić, że nasze wnętrze będzie bardzo stylowe.

Nasza grupa montażowa dostarczyła i zamontowała trzy komplety drzwi z intarsją w Bydgoszczy. Klienci zdecydowali się na model Porta Level, wzór C.2. Charakteryzuje się on dwiema poziomymi intarsjami. Pomiędzy nimi usłojenie jest również poziome, natomiast górna i dolna część skrzydła ma pionowy układ okleiny. Wszystkie drzwi z intarsją nasi montażyści osadzili na ościeżnicy bezprzylgowej typu Porta LEVEL. Górna opaska tej futryny to panel, który ma 20 lub 100 cm wysokości. Nasi Klienci w przypadku dwóch kompletów zdecydowali się na panel dwustronny o wysokości 20cm.

Trzeci komplet drzwi z intarsją wykonaliśmy z panelem 20 cm od strony korytarza, oraz 100 cm od strony pokoju. Oczywiście wyższy panel został docięty przez montażystę na miejscu i dostosowany do wysokości sufitu. Opaski boczne ościeżnicy mają pionowe usłojenie, a górna poziome, które współgra z pasem znajdującym się pośrodku skrzydła.

Klienci wybrali kolor Dąb Angielski Hamilton. Ten ciepły odcień sprawia, że wnętrze jest przytulne i stylowe. W modelu drzwi Porta Level intarsje mogą być srebrne lub czarne. Nasi Klienci postawili na dodatki w kolorze czarnym. W drzwiach zastosowaliśmy zamki magnetyczne, które świetnie się sprawdzają w przypadku drzwi bezprzylgowych. W modelu łazienkowym zastosowaliśmy podcięcie wentylacyjne oraz blokadę WC. Na koniec montażyści zamontowali czarne klamki Rumba z firmy Metal-Bud, które idealnie komponują się z intarsją w tym samym kolorze. Końcowy efekt widać na załączonych zdjęciach.

Salon drzwi Bydgoszcz.

Dokładna oferta handlowa jest dostępna w naszym salonie sprzedaży drzwi w Bydgoszczy. Wszelkich informacji dotyczących możliwości zakupu, bezpłatnego pomiaru lub transportu na miejsce przeznaczenia udzielą nasi bydgoscy handlowcy. Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod numerem telefonu: +48 52 346 55 23. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane realizujące wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Zapewniamy atrakcyjne ceny, dowóz skrzydeł na miejsce inwestycji.