Skip to content

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne u każdego z czołowych producentów polskich takich jak PORTA, DRE, POL-SKONE, INVADO można wykonać na podstawie prawie wszystkich modeli  dostępnych w katalogach oraz we wszystkich rodzajach oklein. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze skrzydłem pełnym, płaskim, ramowym czy przeszklonym. Zamiast tradycyjnie otwieranych drzwi systemy przesuwne są coraz częściej wykorzystywane. Zauważalny jest ciągły wzrost zainteresowania takiego rodzaju rozwiązaniami w budownictwie mieszkaniowym.

Drzwi przesuwne to duża oszczędność powierzchni użytkowej w każdym mieszkaniu. Sposób montażu drzwi przesuwnych jest uzależniony od rodzaju systemu na który się zdecydujemy. Do wyboru mamy systemy przesuwne chowane w ścianę oraz naścienne.

Jednym z bardziej znanych producentów kaset do systemów chowanych w ścianie jest firma ECLISSE. Producent, którego rozwiązania stosuje większość dostawców drzwi oferuje nam pełen wachlarz sposobów montażu drzwi przesuwnych. W zależności od rodzaju ściany: karton gips lub ściana murowana. Firma PORTA posiada natomiast własny system chowany w ścianę PORTA KOMPAKT SYSTEM. Do każdego rodzaju kasety możemy zastosować również obudowę muru. Dzięki temu wykończenie muru jest identycznym kolorze jak przy tradycyjnie otwieranych skrzydłach drzwiowych, na ościeżnicy regulowanej. Kasetę możemy zastosować zarówno do drzwi pojedynczych jak i podwójnych.

Innym rozwiązaniem są systemy naścienne, gdzie skrzydło drzwi porusza się po prowadnicy zamontowanej na ścianie bądź na suficie. Do kompletnego zestawu naściennego potrzebujemy skrzydła, ościeżnicy w wersji „tunel” oraz prowadnicy z belką odbojową. Dodatkowo do każdego skrzydła drzwiowego można zastosować zwykły pochwyt. Dzięki niemu przesuwamy skrzydło bądź zamek hakowy umożliwiający zamknięcie drzwi na klucz.

W przypadku chęci uzyskania większej ilości informacji na temat oferty drzwi przesuwnych prosimy o kontakt z naszymi salonami sprzedaży drzwi.