Gdańsk: 58 380 13 00 | Szczecin: 91 48 47 399 | Poznań: 61 307 78 00 | Bydgoszcz: 52 346 55 23 | Łódź: 42 653 51 44 | Kraków: 12 264 72 25

Drzwi odwrotne

Ukryty zawias drzwiowy stanowi bardzo estetyczny element wykończenia wnętrza. Pozwala osiągnąć idealnie płaską płaszczyznę skrzydła wraz z ościeżnicą. Daje to efekt znakomitej harmonii oraz wnosi mnóstwo uroku do naszych pomieszczeń. Aby jednak efekt ten był wymierny, drzwi te muszą z zasady otwierać się na korytarz. Najczęściej zdarza się jednak, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń o dużej przestrzeni, że drzwi otwierają się w stronę pokoju. Wbrew pozorom, w takim przypadku istnieje również możliwość zlicowania skrzydeł od strony korytarza. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi wtedy system drzwi z odwróconą przylgą, tzw. drzwi rewersyjne czyli drzwi odwrotne.

Drzwi odwrotne, to nic innego jak drzwi, w których przylga występuje w miejscu przeciwległym, niż to w którym występuje ona w standardowych drzwiach przylgowych. Dzięki zastosowaniu takiej budowy skrzydła i wzmocnionych zawiasów chowanych, które są w stanie konstrukcyjnie wytrzymać powstające w tych konstrukcjach naprężenia pionowe, obrotowe i przeciwwagę, uzyskujemy efekt, który może zaskoczyć niejednego klienta, będącego zazwyczaj laikiem w kwestiach stolarki. Drzwi odwrotne to solidne rozwiązanie pozwalające na wykonywanie realizacji, które stawiają na harmonię, szyk oraz nieszablonowe piękno.

Drzwi z odwróconą przylgą, czyli drzwi odwrotne

System drzwi rewersyjnych występuje już w ofercie kilku producentów tj. Porta czy DRE w których system ten występuje jedynie w drzwiach pokrytych lakierem, czy też Pol-Skone, Erkado czy Interdoor, w których ofercie znajdziemy drzwi odwrotne również w pokryciu okleinowanym, laminowanym, czy też fornirowanym.

U jednego z naszych klientów z okolic Brzezin realizowaliśmy inwestycję opartą właśnie o drzwi odwrotne. Klient wybrał drzwi z rozległym przeszkleniem białym matowym. Są to drzwi ramiakowe lakierowane w kolorze białym farbą akrylową utwardzaną promieniami ultrafioletowymi. Porta Grande, bo tak zowie się dany model, to drzwi które swą prostotą dorównują elegancji. Dzięki zastosowaniu dużych połaci szkła, wszystkie pomieszczenia zwieńcza potężna aura światła. Solidnie rozświetlone pomieszczenia w połączeniu ze śnieżnobiałym pokryciem drzwi i białymi klamkami firmy CORONA Harmony śmiało obdarowują wnętrze niesztampową świeżością. Stosując dodatkowo system rewersyjny drzwi, realizacja prezentuje się spójnie i rześko. 

Salon Drzwi Łódź:

Dokładna oferta handlowa jest dostępna w naszym salonie sprzedaży drzwi w Łodzi. Wszelkich informacji dotyczących możliwości zakupu, bezpłatnego pomiaru lub transportu na miejsce przeznaczenia udzielą nasi łódzcy handlowcy. Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod numerem telefonu: +48 42 653 51 44. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane realizujące wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Zapewniamy atrakcyjne ceny, dowóz skrzydeł na miejsce inwestycji.

W celu umówienia bezpłatnego pomiaru prosimy o kontakt z naszym salonem. Zapraszamy.