Skip to content

Drzwi dobrych wnętrz

Kupując drzwi do swojego domu kierujemy się najczęściej ich wytrzymałością, aby stanowiły one wybór na długie lata. Czyli ważne jest, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia potrzeby wymiany ich na nowe w niedługim okresie czasu. 

Idealnym rozwiązaniem stanowiącym połączenie właściwości trwałości mechanicznej z eleganckim, niebanalnym wyglądem drzwi dobrych wnętrz są drzwi ramowe polskiej firmy DRE. Drzwi te dzięki swojej konstrukcji, stworzonej z pełnych, grubych ramiaków powstałych z płyt pilśniowych MDF, zespolonych ze sobą stabilnym połączeniem za pomocą z kołków i frezów stanowią bardzo stabilną i bardzo wytrzymałą konstrukcję. Swoją trwałością mechaniczną drzwi ramowe wewnątrzlokalowe DRE dorównują najbardziej wytrzymałym konstrukcjom drzwi technicznych stosowanych w obiektach użyteczności publicznej. Według polskiej klasyfikacji pod tym względem, badania wykazały dla tych konstrukcji trzecią klasę wytrzymałości mechanicznej. Dzięki tej informacji, producent gwarantuje nam wytrzymałość na poziomie nie bagatela 20 tysięcy cykli zamykania i otwierania drzwi. Co nie wyklucza, że przy odpowiedniej eksploatacji, drzwi te potrafią służyć jeszcze znacznie dłużej.

Charakterystyka drzwi dobrych wnętrz

Ramiaki, które wykorzystywane są do stworzenia finalnego produktu, okleinowane są każde z osobna przed sprasowaniem. Daje to możliwość wyeliminowania łączeń oklein na krawędziach skrzydeł. Wyeliminowane zatem zostaje ryzyko zadarcia się okleiny. Jest to dodatkowy atut, który w połączeniu ze wcześniej opisywaną wytrzymałością mechaniczną stanowi wyjaśnienie dlaczego tak naprawdę firma DRE sygnuje swoje produkty jako „drzwi dobrych wnętrz”.

W kwestii kolorystycznej, DRE również zdumiewa szerokim wachlarzem oklein do wyboru. Zaczynając od najbardziej popularnego koloru białego, kończąc na akcentach imitujących drewno w przeróżnych opcjach odcieni.

Nie bez powodu zatem, wybór Klientów na jednej z naszych realizacji w miejscowości Księstwo, nieopodal Aleksandrowa Łódzkiego padł właśnie na drzwi dobrych wnętrz. W opisywanym przypadku, klienci zdecydowali się na model DRE Reva z prostym przeszkleniem przypominającym kilka cienkich pasków. Mimo swych niewielkich rozmiarów, do oddzielających przez owe drzwi pomieszczeń wpada znaczny snop światła. Przeszklenia w tychże skrzydłach powstają z szyb hartowanych. Są to szyby bezpieczne. Dostępne w wariantach szyby przeziernej, a także białej, brązowej i grafitowej matowej.

W miejscu przegrody między garażem a częścią mieszkalną Klienci zdecydowali się na zachowanie jednolitości  z całą aranżacją, dobierając za niewielką dopłatą automatyczny próg opadający z uszczelką. Ukryty został on w dolnej krawędzi skrzydła. Przy zamknięciu drzwi, próg ten samoczynnie opada, skrzętnie doszczelniając dolną szczelinę między skrzydłem a podłogą. Zapobiega to w pełni przewiewom, które mogą powstawać w takich neuralgicznych miejscach, a także zmniejsza utratę ciepła.

Salon drzwi Łódź.

Dokładna oferta handlowa jest dostępna w naszym salonie sprzedaży drzwi w Łodzi. Wszelkich informacji dotyczących możliwości zakupu, bezpłatnego pomiaru lub transportu na miejsce przeznaczenia udzielą nasi łódzcy handlowcy. Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem pod numerem telefonu: +48 42 653 51 44. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane realizujące wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane. Zapewniamy atrakcyjne ceny, dowóz skrzydeł na miejsce inwestycji.

W celu umówienia bezpłatnego pomiaru prosimy o kontakt z naszym salonem. Zapraszamy.