Skip to content

Gerda Optima

Drzwi zewnętrzne Gerda Optima to najnowsze rozwiązanie tego producenta. Drzwi powstały na skutek podwyższających się standardów wymaganych przez konsumentów. Dzięki nowej budowie oraz zastosowaniu dedykowanej ościeżnicy możliwe jest uzyskanie wysokich parametrów izolacyjności termicznej i wysokiej klasy antywłamaniowości.

Parametry techniczne drzwi Gerda Optima 50

Drzwi zewnętrzne Gerda Optima 50, są produktem budżetowym, ich cena rozpoczyna się już od około półtora tysiąca złotych. Produkt występuję jedynie w wersji pełnej i na ościeżnicy stalowej. Dzięki uproszczonej konstrukcji współczynnik przenikalności cieplnej wynosi 1,2 W/m2k, zaś poziom antywłamaniowości kształtuje się na poziomie RC2. Są to parametry w zupełności wytaczające dla zapewnienia komfortu wszystkim domownikom.

Parametry techniczne drzwi Gerda Optima 60

Drzwi zewnętrzne Gerda Optima 60 to linia najchętniej wybierana przez naszych Klientów. Charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem izolacyjności termicznej na poziomie 1,1 W/m2k dla drzwi pełnych na ościeżnicy stalowej. Nawet zastosowanie przeszklenia obniża ten współczynnik tylko nieznacznie. Należy przy tym zwrócić uwagę, że określone parametry spełniają założenia programu „Czyste powietrze” i pozwalają uzyskać dofinansowanie na ich wymianę. Za dodatkową dopłatą możemy zastosować ościeżnicę aluminiową, która pozwala uzyskać parametr na poziomie 1,0 W/m2k bez względu czy wybierzemy drzwi pełne czy przeszklone.

Wypełnienie skrzydła stanowi dedykowany dla tej kolekcji ekspandowany polistyren grafitowy wzmocniony ramiakiem drewniany. Zasadniczo pozwala to na uzyskanie parametru antywłamaniowości na poziomie RC2/RC3. Do tego istotna jest wysoka izolacyjność akustyczna skrzydła. Drzwi dostępne w rozmiarach 80, 90E, 100E.

Dostępne wzory drzwi wejściowych Optima

Zauważmy, że rodzina drzwi Optima dzieli się na 3 podgrupy, w zależności od utrzymanego stylu:

Wzory Tempo

Drzwi w wzorach Tempo, to nowoczesna stylistyka, idąca za najnowszymi trendami w architekturze. Charakteryzują się dużymi przeszkleniami oraz wykorzystanie elementów aluminiowych i stalowych. Kilka przykładowych wzorów poniżej:

Wzory Classic

Jeżeli cenisz sobie klasyczne formy i wystrój wnętrz, to wzory Classic idealnie wpasują się w Twoje gusta. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, więc są to wzory długowieczne. Kilka przykładowych wzorów poniżej:

Wzory Duo

Wzory Duo to wybrane modele z kolekcji Tempo oraz Classic gdzie występują również pasujące do nich dostawki. Zasadniczo nie różnią się od powyższych. Przykłady wzorów przedstawiają poniższe zdjęcia.